Odorické kvapky

Zloženie:

BIO etanol, BIO koreň Echinacey purpurovej, BIO vňať Lastovičníka väčšieho, BIO koreň Leuzey šuštivej, BIO koreň Rodioly (Rozchodnice) ružovej.

Dávkovanie:

Dospelí: 20-25 kvapiek 3x denne pred jedlom do 1 dcl vody, vypiť.

Deti: Koľko rokov, toľko kvapiek 3x denne, nakvapkať do 1 dcl vody, vypiť.

Odporúčaná doba užívania: 6 týždňov a 2 týždne prestávka alebo 3 mesiace a mesiac prestávka.

Upozornenie:

Pri vysokom TK znížiť dávku na polovicu. Nevhodné pri poruchách srdcového rytmu.

Echinacea purpurová

Kniha: HERBÁR LIEČIVÝCH RASTLÍN 4. diel

Autor: Autor: Janča, Zentrich

Strana: Strana: 136, ods.5

"Liečebné účinky sú rozmanité. Pri vonkajšej aplikácii účinne hojí rany a zranenia. Jej hlavné poslanie je však vidieť v tom, pomerne výrazne zvyšuje imunitu, vykazuje i značnú aktivitu antibiotickú, a to nielen proti baktériám, ale i proti niektorým vírusom. Osvedčila sa i pri žilovej nedostatočnosti - hemoroidoch, kŕčových žilách, bercovom vrede, kde je avšak potrebné ju aplikovať vnútorne i vonkajšie. Tlmí vnímanie bolesti a pôsobí ako afrodisiakum. Bolo zistené i pôsobenie kancerostatické na bázi podobného účinku, aký vykazuje nedostatkový interferón."     


Lastovičník väčší

Kniha: HERBÁR LIEČIVÝCH RASTLÍN 5. diel

Autor: Janča, Zentrich

Strana: Strana: 80, ods.5

"Je centrálne sedatívny a tlmí kŕčové bolesti. Srdcové cievy sa pod jeho vplyvom rozťahujú, čo je vhodné napr. pri angíne pectoris. Prehlbuje srdcovú činnosť, uvoľňuje kŕče bronchov a čriev, tonizuje maternicu, znižuje krvný tlak a zvyšuje tvorbu a vylučovanie žlče. Pôsobí výrazne antibioticky na baktérie i niektoré prvoky, napríklad Trichomonas vaginalis, spôsobujúci pošvové výtoky. Tlmí dráždivý kašeľ, vie predchádzať astmatickým záchvatom, tlmí kŕče v močovom aparáte a v žlčových cestách. Tlmí búšenie srdca, reguluje menštruáciu, na všetky problémy pečene a žlčníka."        


Leuzea šuštivá

Kniha: HERBÁR LIEČIVÝCH RASTLÍN 6. diel

Autor: Janča, Zentrich

Strana: 144, ods.5

"Patrí do skupiny adaptogénov. Zlepšuje adaptáciu organizmu na stres, pomáha pri rekonvalescencii po slabostiach rôzneho pôvodu. Pôsobí anabolicky, znižuje hladinu cukru, tukov a cholesterolu v krvi, má priaznivý vplyv na činnosť pečene a tiež na kardiovaskulárny systém. Ovplyvňuje i niektoré typy depresie, zvlášť reaktívnej, pomerne spoľahlivo lieči impotenciu a pôsobí i ako afrodiziakum." 


Rodiola (Rozchodnica) ružová

Kniha: HERBÁR LIEČIVÝCH RASTLÍN 4. diel

Autor: Janča, Zentrich

Strana: 108, ods.5

"Pôsobí ako adaptogén, to znamená, že chráni organizmus proti stresu. Tu predčí dokonca bájny žen šen. Zlepšuje a urýchľuje rekonvalescenciu po ťažkých chorobách a chirurgických zákrokoch, odstraňuje únavu, stimuluje imunitný systém, zlepšuje pamäť, odstraňuje podráždenosť a tlmí psychogénne bolesti hlavy. Pre mužov pôsobí pri dlhšom podávaní ako afrodiziakum. Znižuje hladinu krvného cukru, chráni pečeňový parenchým a pôsobí detoxikačne, je tuberkulostatická, mierne aktivuje činnosť štítnej žľazy. Osvedčila sa pri parkinsonickom strese. Zlepšuje sluch, zvlášť u ľudí, vystavených hluku. Môže slúžiť i ako výborné profylaktikum u zdravých ľudí, ktorí sú vystavení psychickej záťaži."