Arália mandžurská

(Aralia mandshurica)

Zloženie:

BIO koreň Arálie mandžurskej, BIO etanol, voda.

Dávkovanie: 

Dospelí: 30 kvapiek 2x denne, ráno a počas poludnia nakvapkať do 1 dcl vody, vypiť. 
Večerná dávka 20 kvapiek len v prípade veľkej únavy spojenej 
so slabosťou a ospalosťou.

Deti: Koľko rokov, toľko kvapiek 2x denne, ráno a počas poludnia nakvapkať do 1 dcl vody, vypiť. 

Odporúčáná doba užívania: 3 týždne a týžden prestávka, alebo 6 týždňov a 2 týždne prestávka. Maximálne 2 mesiace počas roka. 

Upozornenie:

Nepoužívať pri epilepsií, vysokom krvnom tlaku a nádorových ochoreniach.

Kniha: HERBÁR LIEČIVÝCH RASTLÍN 1. diel

Autor: Janča, Zentrich

Strana: 108, ods.5

 "Vykazuje stimulačný účinok  na centrálnu nervovú sústavu. Po množstve pokusov sa zdá byť veľmi perspektívnym antidepresívom, predovšetkým proti utlmeným, zadržovaným depresiám melancholického typu. Avšak pri depresiách, kde je v popredí úzkosť, nekľud alebo podobné príznaky, nie je vhodná. Je možné ju aplikovať pri neurasténii, čiže psychogénne podmienené slabosti. Podstatne zvyšuje odolnosť organizmu proti nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia, znižuje hladinu cholesterolu a lipidov v krvi, ale i hladinu krvného cukru. Zvyšuje svalovú silu, fyzickú výdrž a u mužov zlepšuje potenciu."


Kniha: LIEČIVÉ RASTLINY ČÍNY A VIETNAMU 1. diel

Autor: Valíček

Strana: 67

 "Má tonifikačné účinky, zvyšuje odolnosť organizmu voči nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia, ale aj fyzickú a duševnú aktivitu, znižuje pocit únavy. Stimuluje centrálnu nervovú sústavu, lieči neurózu, depresie, má účinky protizápalové, lieči astmu a tuberkulózu. Znižuje hladinu krvného cukru, má močopudné účinky, aktuálne sa v Japonsku užíva pri rakovine zažívacieho traktu."


Kniha: LIEČIVÉ RASTLINY TRETIEHO TISÍCROČIA

Autor: Valíček, Kokoška, Holubová

Strana: 30

"V ľudovom liečiteľstve sa užívala už dávno. Je považovaná za tonizujúci prostriedok pri celkovej únave, depresiách a  po ťažkých chorobách. Znižuje obsah cukru v krvi pri diabete, zvyšuje svalovú silu, potenciu a vitálnu kapacitu pľúc. Slúži ako stimulátor centrálneho nervového systému pri liečbe neurasténie, pri rôznych typoch slabosti, psychických stavoch, impotencii, nízkom krvnom tlaku a pri fyzickej a duševnej únave. V Číne slúži tiež na liečbu astmy a tuberkulózy, v Japonsku rakoviny zažívacieho traktu. Vedecké výskumy posledných rokov potvrdzujú, že preparáty majú adaptogénny účinok, ale pôsobia aj ako antidiabetikum, diuretikum, antiseptikum a karminatívum." 


Kniha: RASTLINY PRE ZDRAVÝ ŽIVOT

Autor: Valíček

Strana: 13

 "Droga má hlavne tonifikačné účinky, zvyšuje odolnosť organizmu voči nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia, ale tiež fyzickú i duševnú aktivitu, znižuje pocit únavy. Látky obsiahnuté v aráliách pôsobia ako antidiabetikum (znižuje hladinu krvného cukru), diuretikum, antiseptikum a karminatívum. Majú i účinky protizápalové, lieči astmu a tuberkulózu, v Japonsku sa užívajú pri rakovine zažívacieho traktu. Stimulujú však  i centrálnu nervovú sústavu, liečia neurózy, depresie a pri telesnom i duševnom vyčerpaní slúži ako povzbudzjúci a posilňujúci prostriedok, pomáha aj pri impotencii."