Kapucínka väčšia

(Tropelom majus)

Zloženie:

BIO etanol, BIO semeno Kapucínky väčšej.

Dávkovanie :

Dospelí: 20 – 25 kvapiek, každých 8 hodín, nakvapkať do 1 dcl vody, vypiť.

Deti: Koľko rokov, toľko kvapiek každých 8 hodín, nakvapkať do 1 dcl vody, vypiť.

Odporúčaná doba užívania: 6 týždňov a 2 týždne prestávka alebo 3 mesiace a mesiac prestávka.

Upozornenie:

Odporúčame dodržať pravidelnosť na udržanie hladiny tropeolínu.

Pri užívaní doporučujeme neužívať alkohol.

Kniha: HERBÁR LIEČIVÝCH RASTLÍN 3. diel

Autor: Janča, Zentrich

Strana: 20, ods.5

 "Hlavný účinok je v oblasti urogenitálnej, kde pôsobí výrazne antibioticky a so širokým spektrom, a to na stafylokoky, streptokoky, proteus vulgaris, escherichia coli, salmonely a ďalšie druhy baktérií. Účinok sa čiastočne prejavuje i v oblasti dýchacích ciest."


Kniha: BYLINY V PREVENCII

Autor: Zantrich

Strana: 69

"Pôsobí predovšetkým ako účinné urodesinficiens, zvlášť pri zmiešanej infekcii. Je účinná aj proti niektorým kmeňom mikroorganizmov rezistentných na bežné antibiotiká. Zvyšuje fagocytózu a nešpecificky posilňuje organizmus, tým možno zdôvodniť vhodnosť jej použitia pri infekčných chorobách spojených so zimnicou. Priaznivo ovplyvňuje tiež liečbu infekcií spôsobených kvasinkami. Juhoamerickí Indiáni ju používajú pri niektorých chorobách srdca a ciev, napr. ako mierne kardiotonikum pri koronárnej nedostatočnosti a na liečenie infikovaných rán, pri úprave menštruačného cyklu pri jeho nepravidelnosti. Počas liečby platí prísny zákaz používania alkoholu. Užíva sa v rekonvalescencii po dlhodobých chorobách, prípadne ako profylaktikum infekčných chorôb i  fytopreventivum proti vypadávaniu vlasov. "


Kniha: LIEČIVÉ RASTLINY pestujeme-zbierame-využívame

Autor: Neugebauerová,Žďárská

Strana: 50

 "Má významné antibakteriálne vlastnosti, používa sa ako desinficiens močových ciest a pri bronchitídach. Používa sa proti vypadávaniu vlasov a infekciám vlasovej pokožky."


Kniha: VEĽKÁ KNIHA LIEČIVÝCH RASTLÍN

Autor: Volák, Stodola, Severa

Strana: 295

 "Patrí k rastlinným antibiotikám, ktoré pôsobia proti mikroorganizmom rodov Staphylococcus, Proteus, Streptococcus a Salmonela. Účinné látky sa intenzívne vylučujú močom a čiastočne aj pľúcami, preto sa používa ako dezinficiens pri akútnych zápaloch močových ciest a priedušiek."  


Kniha: PRÍRODA LIEČI

Autor: Bodlák, Severa, Vančura

Strana: 168

 "Má vynikajúce dezinfekčné účinky. Užíva sa na liečenie infekčných chorôb horných ciest dýchacích, k dezinfekcii močových ciest, pri akútnych a chronických zápaloch, má veľmi dobré účinky v liečení chorôb pôsobených stafylokokmi, salmonelami a inými patogénnymi mikroorganizmami."


Kniha: ATLAS LIEČIVÝCH RASTLÍN A LESNÝCH PLODOV

Autor: Kresánek, Kresánek

Strana: 353

 "Obsahové látky tvorí najmä silica s antibiotickým účinkom  a tak kapucínka liečila od najstarších čias infikované rany. U nás sa istý čas semená využívali ako dezinficiens močových ciest. Ľudovo občas slúži v tinktúre ako prostriedok proti vypadávaniu a na rast vlasov."